Moda retro, styl vintage, piękne i klimatyczne miejsca.
Stylizacje inspirowane nostalgią za minionymi laty,
dwudziestoleciem międzywojennym i złotymi latami Hollywood.

30 grudnia 2011

Get the Party Started.


Gdybym miała fundusze, których nie mam… Albo gdybym szła na elegancki bal, na który nie idę… W każdym razie jeżeli ktoś ma i idzie, a nie ma pomysłu co na siebie włożyć, może skorzystać z mojej podpowiedzi.
If I were a wealthy person or I were invited to a fancy ball… 


A ja spędzę Sylwestra prawdopodobnie tak i zapewniam, że w tym kubeczku będzie coś lepszego niż gorąca herbata :)
But I’ll spend my New Year’s party like this and this cup is going to contain much more than hot chocolate:)
 Do zobaczenia w Nowym Roku!

27 grudnia 2011

Prezenty/Gifts.

Święta już za nami, na osłodę pozostały prezenty :) Częścią z nich zamierzam się tutaj pochwalić, choć z pewnością pojawią się na blogu jeszcze nie raz. Niektóre prezenty kupiłam sama na długo przed świętami, niektóre „znalazłam” później pod choinką a niektóre były zupełną niespodzianką. Tak czy inaczej, dziękuję ci Mikołaju!
So, Christmas’s over :( But I still got presents and I want to share them here. Some of it I bought by myself and later “found” under Christmas tree but some were great surprise – for instance I was startled to see this chic gartelbelt ;) Thank you Santa.
 
Zegarek firmy Glitter to wygrana w jednym ze świątecznych konkursów, kiedy go odbierałam zobaczyłam torebkę i musiałam ją kupić. Szczęśliwie wcześniej znalazłam na stronie firmy informację, że każda osoba, która zapisze się do newslettera otrzyma 25% rabatu na wybraną rzecz. Oczywiście niezwłocznie to uczyniłam, a i wam polecam :)
Dzień przed Wigilią otrzymałam wspaniałą niespodziankę ze sklepu Nylony.pl. Byłam zupełnie zaskoczona zawartością paczki :) Pas jest cudowny, sama chyba nigdy bym się nie odważyła na zakup tak frywolnego modelu ale kiedy go przymierzyłam zaparło mi dech w piersiach.
Torebka, zegarek - Glitter,
Buty - CH "Ptak",
Sztuczne rzęsy - Allegro,
Pas do pończoch - Edith, Nylony.pl,
Kolczyki - nn.

23 grudnia 2011

Smart casual.

Dawno już tu nie było typowego szafiarskiego posta. Zatem dziś nadrabiam zaległości. Spokojna stylizacja, w sam raz na rodzinną Wigilię. Spódnica została uszyta według mojego projektu.
Smart casual suitable for Christmas Eve’s Supper with family. This skirt was made according to my design.
Nie byłabym sobą, gdybym nie dodała odrobiny frywolności :) A co, niech Mikołaj też ma coś z życia!
Of course I needed to spice it a little bit :) Have fun Santa!  
 
Photos: Wanilianna
Wesołych Świąt.
Merry Christmas.

Marynarka - Pretty Girl,
Spódnica - krawcowa,
Buty - Centrum,
Nylony - Cervin Seduction Couture Bicolore, nylony.pl.
MUA&hair - Pin Up Candy.

19 grudnia 2011

The Ghost Who Walks.

Fragment artykułu z Dziennika Łódzkiego:
„Niedawno w siedzibie Miejskiego Towarzystwa Kredytowego w Łodzi przy ulicy Pomorskiej 21 został przeprowadzony remont. W jednym z pomieszczeń robotnicy odnaleźli ukryty schowek, w którym znajdował się plik pożółkłych zdjęć przedstawiających tajemniczą kobietę. Nie wiadomo kim była ani co łączyło ją z tym budynkiem. Nazwano ją Panią w czerni, podobno do dziś można ją tam spotkać przy pełni księżyca.”An article in the local newspaper:
“Lately, there was a complex renovation in old building of Credit Company in Lodz. Surprisingly, the hidden locker was found and inside was the pile of old photos showing mysterious woman. No one knows who she was, they called her Lady in black. People say that you can still meet her there when full moon comes.”
 
 
 
 
 

Photos - LangeL,
Make up - Marta SDVmakeup,
Styling - Lady in black.

15 grudnia 2011

Epilog / Epilogue.

Sprawczynie nigdy nie zostały osądzone za swoją zbrodnię. Uznane za niepoczytalne i skierowane do szpitala psychiatrycznego nigdy do niego nie dotarły. Zbiegły (prawdopodobnie przy współudziale strażników) i nigdy ich nie odnaleziono. Nadal nie jest znany motyw morderstwa, czy była to miłość, zazdrość, czy może jednak pieniądze…

Murderesses were never convicted for their crime. Presumed insane they were supposed to spend the rest of their lives in mental hospital but they vanished and were never captured again. We still don’t know the motive of this cruel crime. Was it love, jealousy or maybe money…
 
 
 
 

Photos – Tomek Nowak,
Styling – Lady in black/Pin Up Candy.

Poprzednie części opowieści: IIIIII.
Previous parts of the photo story: IIIIII.

12 grudnia 2011

The Mysterious Lady.

Schadzka, tajemnica, morderstwo… To wszystko już dziś pojawi się na blogu Pin Up Candy. A ja prezentuję kilka zdjęć, które powstały „przy okazji” tej sesji.

Mysterious meeting, deadly secret and a murder… It all is going to be today on Pin Up Candy’s blog. And I present some other photos taken during this photo shoot. 

 
 Photos - Tomek Nowak
 
 
Photos - Wanilianna
Gorset - Absynt, własność Pin Up Candy,
Etola - nn,
Pas do pończoch - Carmen, GVS,
Nylony - Eva Chic, nylony.pl,
Rękawiczki - Restyle,
Buty - Centro.

9 grudnia 2011

Morderczynie/ The Murderess part II.

Z akt prokuratury:
„Niestety nadal nie jest znany motyw działania tych kobiet. Jest natomiast pewne, że zbrodnia ta została dokonana z premedytacją. Zabójczynie zaplanowały ją z zimną krwią w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Postanowiły, iż najpierw uśpią swoją ofiarę, aby następnie dokonać niezwykle okrutnego morderstwa.”
Dalsza część historii w poniedziałek na blogu: Pin Up Candy.
The prosecutor’s files:
“We still don’t know the motive of this cruel crime. But what we know for sure is that these women have planned their actions in every detail. They narcotized their victim with intention to kill her.”
The further part of the story on Monday there: Pin Up Candy.
 
Photos – Tomek Nowak,
Styling – Lady in black/Pin Up Candy.Dziękuję serdecznie wszystkim z którymi miałam zaszczyt współpracować podczas tej sesji, modelkom: Candy i Waniliannie oraz fotografom: Tomkowi, Łukaszowi oraz Waniliannie. Dziękuję również Carrie za pomoc w organizacji zdjęć oraz Apartamentom Retro w Poznaniu za udostępnienie wnętrz.

6 grudnia 2011

Lipstick giveaway - results.
Bez zbędnych formalności. Zwyciężczynią została: Sylwia.
Gratuluję i dziękuję wszystkim za udział.
And the winner is: Sylwia.
Congratulations.

2 grudnia 2011

Lipstick giveaway – Besame Chocolate Kiss.

Mikołajki za pasem, pora na mikołajkową rozdawajkę. Do wylosowania jest piękna szminka firmy Besame. Czy jest jakiś haczyk? Niestety jest, mianowicie szminka jest w kolorze czekoladowym, dla mnie zdecydowanie zbyt ciemnym. Dlatego mam prośbę, aby w losowaniu wzięły udział TYLKO te dziewczyny, którym taki kolor odpowiada. Jeżeli wolicie róż i czerwień, tak jak ja, dajcie szansę na wygraną innym.
Aby wziąć udział w losowaniu należy polubić moją stronę na Facebooku lub dodać blog do obserwowanych oraz zostawić pod tym postem komentarz z imieniem i adresem e-mail. Rozdawajka trwa do 5 grudnia włącznie a w Mikołajki ogłoszę zwycięzcę.
PS. Aby z góry rozwiać wszelkie wątpliwości informuję, że sponsorem konkursu jestem ja sama :) Szminka jest oczywiście nowa i nieużywana, dostałam ją w prezencie, niestety to nie „mój” kolor.
Giveaway - here we go :) You can win beautiful Besame lipstick. So, where’s the catch? The color – it’s dark chocolate. So please take part in this giveaway ONLY if this color suits you. If you prefer red and rose like me, please give a chance for winning others :)
To enter this giveaway you need to like my facebook page or follow this blog and leave the comment with your name and e-mail address under this post. You have time till 5th December. I’ll announce the winner on 6th December.
Do posłuchania. 
Marta Mirska - Bésame mucho

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...