Moda retro, styl vintage, piękne i klimatyczne miejsca.
Stylizacje inspirowane nostalgią za minionymi laty,
dwudziestoleciem międzywojennym i złotymi latami Hollywood.

27 marca 2013

Come On Everybody – Let’s Pin-up!Styl pin-up nie jest zbyt popularny we współczesnej polskiej modzie. Z jednej strony nie ma w tym nic dziwnego, charakterystyczny pin-upowy look wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jego najlepszy okres przypadł na nienajlepsze czasy w historii naszego kraju. Co prawda mieliśmy naszych bikiniarzy, ale ich wpływ na modę był niestety ograniczony, bo jak tak można było się ubierać niczym niecny kapitalista ze zgniłego zachodu? Dbająca o lud władza ukuła nawet slogan: „Wróg Cię kusi Coca-Colą”!
Ale wracając do tematu, z drugiej strony styl pin-up jest bardzo kolorowy i kobiecy, aż się prosi, żeby z tego skorzystać. Szczególnie panie, które lubią podkreślać swoje krągłości, mogą i powinny wykorzystać elementy pin-upu w swoim stroju. Zachodnie gwiazdy i ich styliści już dawno wpadli na ten pomysł. Pin-up wygląda dobrze zarówno w teledyskach, na czerwonym dywanie, jak i na co dzień. Pozwolę sobie wymienić te najbardziej znane współczesne pin-up girls (które łączy, oprócz zamiłowania do stylu retro, talent i kawał głosu).
Christina Aguilera – Kryśka już dawno odkryła, że styl pin-up schlebia jej coraz to bardziej zaokrąglonej figurze. Co prawda zdjęcia, które tu zamieściłam, zostały zrobione ładnych kilka kilogramów temu, ale Christina nadal z chęcią podkreśla swoje kształty i figurę klepsydry.
 

Beyonce – Pani Carter swój wizerunek sceniczny zbudowała na pupie ;) Uwielbia podkreślać krągłość swoich słynnych pośladków, te zdjęcia mówią same za siebie.
 
Letnia kolekcja H&M zapowiada się ciekawie.

Gwen Stefani - chyba jako pierwsza współczesna gwiazda zrobiła z pin-upowej fryzury i czerwonej szminki swój znak rozpoznawczy.
 
 
 

Katy Perry – wykorzystała powrót retro w modzie i zbudowała swój wizerunek na wzór klasycznej pin-up girl, wesołej i zalotnej dziewczyny.
 
  
Pink – buntowniczka, która często zmienia style i kolor włosów, ale do stylu pin-up wraca zawsze.
 
 

W naszym szołbiznesie z pin-up flirtowały min. Edyta Górniak, Doda, Marta Grycan i ostatnio Ewelina Lisowska. Chętnie zobaczyłabym rodzimą artystkę, która zdecydowałaby się na konsekwentne budowanie wizerunku w tym stylu. Miałaby szanse wyróżnić się na tle reszty celebrytek, które w większości pod względem wizerunkowym są do siebie bardzo podobne.

Stylizacja Edyty powstała na potrzeby reklamy kosmetyków.
 
 

5 komentarzy:

 1. Żadna z przedstawionych tutaj gwiazd nie jest bliska mojemu sercu, ale przyznać muszę, że styl pin-up dodaje uroku i służy Kryśce, Gwen. Natomiast Edyta Górniak trochę przesładza, już wolę rockową pin-up Pink (chociaż ta czarna powycinana sukienka nie do jej figury).

  Lubię pin-up na amerykański, tzn. wytatuowane łapy, a w tle domek na prerii;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muzycznie wszystkie to nie moja bajka, a teledyski zamieściłam ze względu na stylizacje, a nie piosenki (choć ten numer Beyonce akurat jest moim ulubionym).
   Górniak jest wystylizowana do reklamy i szczerze mówiąc nie rozumiem, dlaczego marka zdecydowała się na zatrudnienie akurat tej artystki. Jeśli chcieli postawić na styl pin-up, to lepsza byłaby np. Ewelina, ma młodszych fanów i jest bardziej pin-upowa na co dzień.
   A amerykański pin-up uwielbiam, jest zadziorny i rockowy - bez przesadnej słodyczy.

   Usuń
  2. Wielbie glos Kryski i jej stylowe co nie zmienia faktu,ze 80 procent u-tworow nie nadaje sie do sluchania ;/ Gwen tambien

   Usuń
 2. Zacznę od tego, że preferuję pin-up w słodkim, kolorowym, wręcz cukierkowym wydaniu :)

  Wśród wymienionych w poście pań, najbardziej podoba mi się Christina Aguilera (ze względu na "laleczkowatą" buzię), Beyonce (za boską, niezwykle kobiecą figurę) oraz... Katy Perry, która łączy wszystkie walory poprzedniczek.

  Muszę też przyznać, że stylizacja pani Grycan (pomijając wszelkie sympatie/antypatie) również przypadła mi do gustu - kobieta ma odpowiednie kształty i twarz do tych klimatów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie te panie wyglądają przepięknie, ale chyba najbardziej odpowiada mi Pink i Gwen Stefani. W mej głowie nierozerwalnie łączą się z takim wizerunkiem, są więc słodkie, zalotne, z pazurem, ale przede wszystkim sobą. Dla mnie bomba :)

  vamppiv.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...