Moda retro, styl vintage, piękne i klimatyczne miejsca.
Stylizacje inspirowane nostalgią za minionymi laty,
dwudziestoleciem międzywojennym i złotymi latami Hollywood.

24 września 2013

Tyle słońca w całym mieście...

Ponad miesiąc temu, pewnej słonecznej, sierpniowej niedzieli, miałam okazję wziąć udział w Photo Day Brus w zabytkowej zajezdni tramwajowej na Brusie. Dzięki staraniom autora bloga ZBIORowa KOMunikacja W mieście ŁODZI, zwykle zamknięta zajezdnia, została udostępniona zwiedzającym oraz amatorom fotografii.
 
Cytując opis ze strony organizatora wydarzenia: „Zajezdnia tramwajowa Brus jest najmniejszą w Łodzi i jedną z bardziej nietypowych wśród zajezdni na terenie kraju. Wybudowana została przez Łódzkie Wąskotorowe Elektryczne Koleje Dojazdowe (ŁWEKD) na potrzeby linii tramwajowej do Konstantynowa Łódzkiego, a potem także do Lutomierska. Przez lata wyjeżdżały stąd tramwaje do wspomnianych miejscowości, ale także takie kursujące po Łodzi. W późniejszym okresie użytkowana przez MPK Łódź, a od lutego 1994 przez spółkę Tramwaje Podmiejskie. Od 1 kwietnia 2012 roku spółka została postawiona w stan likwidacji. Teraz czynione są starania, aby w tym miejscu powstało nowe Muzeum Komunikacji Miejskiej.”
 
Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie wykorzystała takiej okazji do zdjęć. Jednak choć temat sesji, przywodzi na myśl zdjęcia w zabytkowej parowozowni wSkierniewicach, to za sprawą Konrada, te zdjęcia mają zupełnie inny charakter. 
 
A z ciekawostek, do zabytkowej zajezdni kursuje równie zabytkowy tramwaj, którym również miałam okazję jechać. Tramwajowa Linia Turystyczna 0 kursuje w każdą letnią niedzielę, więcej szczegółów na jej temat znajdziecie tutaj. Kurs tym tramwajem to tyle niezapomniane, co hałaśliwe przeżycie. A starsi łodzianie z pewnością jeszcze pamiętają takie tramwaje (sama w dzieciństwie miałam okazję nim jechać, o ile dobrze pamiętam, to takie zabytki obsługiwały podmiejskie trasy).
Mini konkurs: Kto pierwszy dojrzy na tym zdjęciu jego autora, dostanie ode mnie wirtualnego całusa :*
Zdjęcia: Konrad Gawrysiak
sukienka:Pretty Girl,
kapelusz: Pepco,
espadryle: sklep z tanim obuwiem.

12 komentarzy:

 1. Zawsze jak tu zaglądam to strasznie zazdroszczę Ci tak pięknych zdjęć!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne zdjęcia, a najpiękniejsze (ma w sobie to COŚ) to w okienku, w kapeluszu, z twarzą "w kropki".

  OdpowiedzUsuń
 3. Zjawiskowe zdjęcia - mały powiew lata na początku jesieni:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sukienkę już komplementowałam, więc skupię się na kapeluszu - boski jest! Nie wiedziałam, że takie cuda można znaleźć w Pepco :)
  Dodam, że bardzo pasuje Ci ten fason.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała sesja! Trochę nostalgiczna, ale przede wszystkim jednak lekka i słoneczna :) Najbardziej podoba mi się zdjęcie pierwsze (wygląda jak plakat) i ostatnie (choć fotografa nie mogę znaleźć - powinien być w okularach, ale gdzie...?). Choć całość miała na wstępie dodatkowe punkty, bo bardzo lubię stare tramwaje :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ha - trafiłaś - w okularach, ale w tej rozdzielczości słabo widać :)

   Usuń
 6. Pięknie! Podziwiam, że osiągasz taki efekt za pomocą ubrań i dodatków ze zwykłych sklepów. Nie sztuka wystylizować się za grube tysiące, ale stać się cudną retro damą mając do dyspozycji to, co inni, to wielka rzecz. Jesteś wspaniała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję ślicznie za wszystkie miłe słowa :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...