Moda retro, styl vintage, piękne i klimatyczne miejsca.
Stylizacje inspirowane nostalgią za minionymi laty,
dwudziestoleciem międzywojennym i złotymi latami Hollywood.

26 października 2013

Pin Up & Burlesque Party vol. 3.

Już za dwa tygodnie, w sobotę 9 listopada odbędzie się trzecia edycja Pin Up & Burlesque Party. Tym razem gościć będziemy w eleganckich wnętrzach klubu Scenografia w samym centrum Łodzi. Podczas tej edycji swoje numery zaprezentują najbardziej znane polskie artystki burleski oraz dziewczyny, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z burleską. 
Aleja Gwiazd:
Betty Q - jako pierwsza w kraju zaczęła zajmować się burleską, dotąd gatunkiem scenicznym zupełnie u nas nieznanym. Występowała na największych światowych festiwalach reprezentując tam Polskę, m.in. w Londynie, Sztokholmie, Berlinie. Propagując ten styl prowadzi również teatralno-choreograficzne zajęcia i warsztaty. To właśnie teatralna warstwa burleski pociąga ją najbardziej.

Juicy Jane występuje w Betty Q & Crew od dwóch lat. Z powodzeniem łączy pin up i komediowy wymiar burleski z tańcem i klasycznymi rekwizytami takimi jak wachlarze z piór, czy woale. Ale nie boi się również odejść od klasyki w stronę neoburleski, pozostawiając widzów z przemyśleniami na temat stereotypów, ról, kobiecości... Każdy jej numer jest przemyślany do ostatniego gestu.

Coco De Chocolat jest słodka jak mleczna czekolada z kokosem, ale potrafi też upichcić numer wytrawny jak gorzka czekolada z chilli. Jej burleska to przede wszystkim aktorstwo, dystans do samej siebie, do perfekcji opanowany kontakt z widownią. Jest najmłodsza stażem w kolektywie, ale ilością pomysłów nie ustępuje żadnej z dziewczyn.

BonBon La Kritz - na scenie od 2011r jako... drag king - Dieter Van Tease. Podczas jednego z dragowych występów poznała prekursorkę burleski - Betty Q i dowiedziała się, czym naprawdę jest ta sztuka. Nie uczęszczała na burleskowe zajęcia, nie była na żadnych warsztatach, po prostu wyszła na scenę podczas Burleskowej Sceny Otwartej! Lubi filmy Burtona, lukrecję i psychodeliczną estetykę duetu CocoRosie. Boi się pająków, ale... fobie trzeba oswajać.

Burlesque Greenhorns - artystki, które dopiero zaczynają swoją przygodę z burleską:

Rose de Noir - ze światem alternatywnym związana od przeszło sześciu lat, z tańcem jeszcze dłużej. Trzy lata temu zakochała się w burlesce, która powoli staje się jej sposobem na życie. Jest zdecydowaną zwolenniczką estetyki lat 30-stych i 40-stych gdzie kobieta mogła pozwolić sobie na bycie damą. Tym razem pokaże, że czarne może być też różowe, a różowe wcale nie musi być słodkie.
Santa Evita - od dłuższego czasu obserwująca świat burleski, w końcu postanowiła wkroczyć w jego kręgi. Dotychczas znana jako ciasno zagorsetowana modelka alternatywna; inspirująca się wszystkim co piękne i niecodzienne. Posądzana o to, że jest jedynie porcelanową figurką, spróbuje pokazać, że nie tylko potrafi się ruszać, ale także tańczy na scenie:) 
Black Lady - lubi się tatuować i słuchać ostrej muzyki. Przygodę z pole dance zaczęła ponad rok temu. Ma silny charakter, dużo samozaparcia i wytrwałości, jej ulubiony cytat: "Życie pozbawione ryzyka to tylko marnowanie tlenu".
Zagra zespół Burning' Hearts - band rodem z Mazowsza. Grają bezkompromisowe rockabilly, zarówno w wersji klasycznej, jak i neo. Ich atutem jest instrumentarium kojarzone z epoką lat 50. ubiegłego wieku, czyli gitara, kontrabas, bębny i wokal. W swoim repertuarze, oprócz numerów autorskich, mają utwory takich tuzów sceny, jak Elvis Presley, Gene Vincent, Eddie Cochran, Carl Perkins, Stray Cats czy Motorhead. W skład zespołu wchodzą muzycy od wielu lat związani z polską sceną rockabillową, rock and rollową i bluesową. W 2012 roku Burnin' Hearts zagrali około 40 koncertów - w klubach i na takich festiwalach jak Bulwar Fest w Bydgoszczy, XX Blues Express w Poznaniu, VIII Polish Boogie Festival w Człuchowie oraz Malkov Rumble Rockabilly Party 2012 w Czechach. Na swoim koncie zespół ma wydaną własnym sumptem EP-kę „Hard Strike Rockabilly”. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą z autorskimi utworami.

DJ Oldstyle - pierwszy łódzki dj promujący muzykę rythm' n' blues, swing, jazz, rockabilly, hillbilly, be bop, boogie- woogie. Związany również ze sceną muzyczną w Warszawie. Współorganizował pierwszy w Łodzi koncert „The Real Gone Tones”. Od lat pasjonuje się motoryzacją z nutką retro, od dwóch dekad odrestaurowuje old timery.

Pozostałe atrakcje:
  • Zabytkowe samochody Retro Pasjonatów
  • Pokaz mody przygotowany przez markę Black Garden.pl
  • Wybór Miss Pin Up & Burlesque Party
  • Stoisko z bielizną Greta Vintage Store

Cena biletu: 35 zł
 
Dresscode: Dress to impress! Zachęcamy do przyjścia na imprezę w strojach nawiązujących klimatem do stylu lat 40. oraz 50. oraz inspirowanych modą retro.

Patronat medialny:
Radio Łódź
DzieńDobry Łódź (DDLodz.pl)
RetroChic Chick

1 komentarz:

  1. Jestem szalenie ciekawa występów debiutantek, no i samego klubu - specjalnie nie zaglądałam na stronę, chcę być zaskoczona ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...