Moda retro, styl vintage, piękne i klimatyczne miejsca.
Stylizacje inspirowane nostalgią za minionymi laty,
dwudziestoleciem międzywojennym i złotymi latami Hollywood.

13 maja 2014

Biała noc w Białej Fabryce.

Już w najbliższą sobotę będzie miała miejsca kolejna Noc Muzeów, w samej Łodzi w akcję zaangażowanych jest około 50 instytucji. Ja chciałabym was szczególnie gorąco zachęcić do odwiedzenia Białej Fabryki, czyli Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Są po temu dwa ważne powody:
Po pierwsze 17 mają będzie miało miejsce otwarcie wystawy „Elegancja-Francja. Z historii haute couture”.
Ekspozycja w Centralnym Muzeum Włókiennictwa jest kontynuacją wystawy "Elegancja-Francja. Z historii mody XX wieku", jaka odbyła się w ubiegłym roku w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Wśród pokazywanych w Łodzi 44 strojów, połowa będzie prezentowana po raz pierwszy. Na wystawie zobaczymy stroje takich twórców jak Jacques Doucet, Lucien Lelong, Maggy Rouff, Jean Dessès, Emanuel Ungaro, Jean Paul Gaultier, Paco Rabanne, Alaïa czy John Galliano. O godz. 19.00 i 21.30 – oprowadzanie kuratorskie.
Więcej informacji o wystawie:

fot. Jakub Kasica
A po drugie, po raz kolejny swoje samochody pokażą i udostępnią do zdjęć Retro Pasjonaci (zdjęcia, które miałam okazję zrobić podczas zeszłorocznego pokazu znajdziecie w tym poście). Grupa ogłosiła również konkurs, w którym mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy Nocy Muzeów w Białej Fabryce. Przedmiotem konkursu ”BIAŁA NOC W BIAŁEJ FABRYCE Z RETRO PASJONATAMI –2014″ są zdjęcia wykonane w czasie pokazu zabytkowych pojazdów na terenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Nagrodą dla autora najlepszego zdjęcia jest udział w indywidualnej sesji zdjęciowej z retro pasjonatami i ich pojazdami.
Zwyciężczyni poprzedniego konkursu - modelka Rose de Noir.
fot. Sławomir Łatoszyński
Ja podczas zeszłorocznego pokazu.
fot. Konrad Gawrysiak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...