Moda retro, styl vintage, piękne i klimatyczne miejsca.
Stylizacje inspirowane nostalgią za minionymi laty,
dwudziestoleciem międzywojennym i złotymi latami Hollywood.

29 maja 2014

Swingująca, czerwcowa Łódź.

Tegoroczny czerwiec będzie w Łodzi obfitował w ciekawe wydarzenia. FotoFestiwal 2014, czy Festiwal Łódź Czterech Kultur będą z pewnością warte zobaczenia i odwiedzenia. Jednak ja w swoim subiektywnym kalendarzu wydarzeń, chciałabym polecić trzy zdecydowanie mniej medialne imprezy, z nutką retro oczywiście.

1. 13 czerwca w Arturówku rozpocznie się III PIKNIK NEKIELSKIEGO KLUBU MIŁOŚNIKÓW SYREN I WARSZAW

Adres: Kompleks Leśny „ARTURÓWEK” 91-503 Łódź ul. Skrzydlata 75
Organizator: Klub Miłośników Syren i Warszaw
Strona wydarzenia: PIKNIK ŁÓDŹ 13-15.06.2014


2. 17 czerwca w Wytwórni wystąpi Katarzyna Figura w roli Kaliny Jędrusik.
"Jaką cenę płaci kobieta za niekonwencjonalność, wyrazistą osobowość, bycie postacią publiczną, legendą już za życia? Gdzie przebiega cienka granica między tym, co prywatne, a tym, co staje się publiczne i oceniane? Na scenie usłyszymy piosenki, z których słynęła Kalina i które do dziś wspominamy. Będzie to intymna opowieść o dojrzewaniu – artystki, kobiety, legendy."
Spektakl w Łodzi to prawdziwa gratka zarówno dla retromaniaków i wielbicieli legendarnej Kaliny, jak i dla miłośników talentu Katarzyny Figury. Aktorka rzadko zagląda do Łodzi, więc wyjazdowy spektakl Teatru Polonia jest okazją do zobaczenia tej znakomitej artystki na żywo.
17 czerwca 2014, godz. 19


3. W pierwszą niedzielę lata „Swingujący Helenów" rozpocznie Kulturalne Lato w Łodzi.
Będzie muzycznie, tanecznie i pysznie...
W pięknym otoczeniu parku Helenowskiego będzie można posłuchać tanecznych rytmów swingu. Na scenie zaprezentują się zespoły jazzowe z Łodzi i świata. Stan Breckenridge, jazzman z Kalifornii, zagra skomponowany specjalnie na ten wieczór utwór. Będzie również okazja, aby spróbować specjałów z łódzkich restauracji. Odbędą się także różne warsztaty, nie tylko dla dzieci :)
Adres: Park Helenów znajduje się między ulicami Źródłową i Północną. To jeden z najpiękniejszych łódzkich parków, stworzony w końcu XIX wieku przez łódzkich browarników.
Organizator: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

2 komentarze:

  1. Jedna z ciekawszych scen z Figurą :)
    https://www.youtube.com/watch?v=1F9PB2T6HpI

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...