Moda retro, styl vintage, piękne i klimatyczne miejsca.
Stylizacje inspirowane nostalgią za minionymi laty,
dwudziestoleciem międzywojennym i złotymi latami Hollywood.

3 grudnia 2014

Retro lingerie - katalog WKD.Katalog What Katie Did na zimę 14/15. Na okładce londyńska performerka burleski Slinky Sparkles.

Jak zapewne wszystkie czytelniczki i czytelnicy (tak, tak - wiem, że również tu zaglądają panowie) tego bloga wiedzą, jestem olbrzymią miłośniczką retro bielizny. I choć nie mogę pozwolić sobie na wymarzone zakupy w którymś z zagranicznych sklepów to lubię być na bieżąco z asortymentem. Dlatego zapisuję się do ich newsletterów. Ostatnio dzięki newsletterowi otrzymałam pierwszy numer katalogu What Katie Did i okazał się na tyle ciekawy, że postanowiłam o nim napisać kilka słów.
Modelka po lewej - Miss Honey Malone, po prawej zdjęcia klientek.
Georgina - fullerfigurefullerbust.com

Mianowicie obok tego co zwykle znajduje się w katalogu reklamowym, czyli zdjęć produktów wraz z cenami, znalazłam wywiady z performerkami burleski i blogerką piszącą o bieliźnie plus size oraz porady dotyczące użytkowania gorsetów. Poza tym modelkami w tym katalogu są nie profesjonalne modelki, ale właśnie tancerki i performerki burleski. Uważam to za świetny zabieg marketingowy, marka trafia dzięki temu bezpośrednio do miłośników burleski, którzy z reguły też lubią/znają styl retro. Ponadto bielizna pokazana jest na realistycznych ciałach, a nie na modelkach o nieosiągalnych dla 99% populacji wymiarach i dodatkowo wyretuszowanych aby miały wręcz nierealnie proporcje.
Nie chodzi o to, że mam coś przeciwko szczupłym i wysokim modelkom. Chodzi o to, że kobiece ciała są różne i każda z nas: wysoka i niska, szczupła i pulchna, starsza i młodsza jest potencjalną klientką i świetnie kiedy firmy to zauważają.  
Performerka burleski April Showers.
 
Lucy Fur w sesji w stylu Tiki.

Performerka Sophia St Viller opowiada o robionych dla niej gorsetach.
A skoro już jestem przy retro bieliźnie i pochwale różnorodności, to zamieszczam link do filmiku z pokazu bielizny kolejnej marki retro: Secrets in Lace. Zdecydowanie inny od pokazów, do których jesteśmy przyzwyczajone :) 

2 komentarze:

  1. Też jestem miłośniczką retro bielizny, wygląda pięknie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj tak. A jeszcze mieć to wszystko na sobie <3

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...