Moda retro, styl vintage, piękne i klimatyczne miejsca.
Stylizacje inspirowane nostalgią za minionymi laty,
dwudziestoleciem międzywojennym i złotymi latami Hollywood.

23 maja 2015

To był maj...Niedawno wspominałam o majówkowej wycieczce do Arboretum w Rogowie. Teraz nadszedł czas, abym mogła pokazać zdjęcia ze spaceru wśród kwitnących magnolii. W długi majowy weekend Arboretum corocznie przeżywa prawdziwe oblężenie. I nie ma w tym nic dziwnego, jest tam naprawdę pięknie. A ładna pogoda i rozległy teren sprzyjają spacerom.
 
Na wszelki wypadek wraz Ernestem (którego zdjęcia pojawiły się już na blogu przy okazji wizyty u Scheiblera) wybraliśmy się do Rogowa rano, dzięki czemu uniknęliśmy kolejek przy wejściu i tłoku na uroczych leśnych alejkach. W Arboretum spędziliśmy niemal trzy godziny, szkoda, że nie mieliśmy krokomierza, bo przemierzyliśmy też niezły dystans.
Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego to jeden z największych tego typu ogrodów w Polsce. Położony jest w dawnym siedlisku leśnym i ma charakter parku leśnego. Na jego obszarze znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej. Całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych i alpinarium.
 
Na plenerowy wypad założyłam marynarkę z baskinką Collectif Clothing i dwustronną czarno-fioletową spódnicę kupioną na Allegro (wspomniane tutaj). Makijaż i paznokcie są (jak na mnie) wyjątkowo wiosenne, zwykle unikam takiej ilości różu, ale tym razem wygrały barwy magnolii. Nawet pas do pończoch ozdabiają kwiaty ;)
 Więcej zdjęć Ernesta znajdziecie też na jego blogu: My life... In photography...


2 komentarze:

 1. To zdjęcie portretowe na tle czerwonych kwiatów - piękne! Bajeczna sceneria i Ty jak tajemnicza nimfa, która na ostatnim zdjęciu uchyla rąbka tajemnicy;)
  Krokomierz - padłam!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi, że się podobają zdjęcia :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...