Moda retro, styl vintage, piękne i klimatyczne miejsca.
Stylizacje inspirowane nostalgią za minionymi laty,
dwudziestoleciem międzywojennym i złotymi latami Hollywood.

7 grudnia 2015

Szwarc, mydło i świąteczne powidło.„Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta” coraz częściej śpiewa mi radio i telewizor a z półek sklepowych uśmiecha się czerwony krasnal Coca Coli. Galerie handlowe oraz włodarze co większych miast odpalili już świąteczne iluminacje a George Michael znów liczy tantiemy za Last Christmas. Jednym słowem: grudzień.

Jednak w natłoku komercji zdarzają się też wydarzenia nieco mniej głośne i komercyjne, na których można zaopatrzyć się w wyroby małych firm, rękodzieło czy lokalne pamiątki i design. I takim wydarzeniem był Urban Christmas Festival Vol.4 w Art_Inkubatorze. W postindustrialnych przestrzeniach Fabryki Sztuki przy Tymienieckiego w Łodzi w pierwszy weekend grudnia odbyły się świąteczne targi.

Powiem szczerze, że byłam pozytywnie zaskoczona frekwencją. Widziałam też sporo kupujących osób (a nie tylko zwiedzających, jak się często zdarza na tego typu imprezach), co z pewnością ucieszyło organizatorów i wystawców. Do kupienia było mnóstwo różnych różności: ubrań, ozdób nie tylko świątecznych, biżuterii, obowiązkowo zadbano o food trucki. Odbywały się też warsztaty dla dzieci małych i dużych, można było też skorzystać z usług fryzjera i golibrody. Jedynym mankamentem był brak miejsc parkingowych - ale to już chyba taka łódzka specyfika, że o parkingi potrafią zadbać tylko centra handlowe, miasto niestety pozostaje w tyle. W każdym razie świąteczne targi w Art Inkubatorze uważam za bardzo ciekawą inicjatywę i sama wyszłam stamtąd z książką, która będzie mam nadzieję udanym prezentem gwiazdkowym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...