Moda retro, styl vintage, piękne i klimatyczne miejsca.
Stylizacje inspirowane nostalgią za minionymi laty,
dwudziestoleciem międzywojennym i złotymi latami Hollywood.

9 września 2016

Kotwica w górę.Robiąc mały research do tego wpisu, na jednym z portali przeczytałam, że moda na styl marynistyczny nie ustępuje od kilku sezonów. Ja dodałabym, że nawet od kilku dekad - od czasów Coco Chanel. W każdym razie w okresie letnim i nad morzem, styl marynistyczny corocznie święci triumfy.

Styl marynistyczny (zgodnie ze swoją nazwą) opiera się na stylistyce związanej z morzem, począwszy do kapitańskich mundurów, poprzez marynarski ubiór do przepychu znanego z nadmorskich kurortów. Wiodące kolory to granat i biel, ale nie może też zabraknąć złota, czerwieni i wszystkich odcieni niebieskiego. Główny motyw przewodni to oczywiście biało granatowe poziome pasy. Nie trzeba się jednak obawiać nudy, wszelki wzory kojarzące się z morskim wybrzeżem będą tu na miejscu: morskie fale, muszle, statki, latarnie morskie, kotwice, itp.
 
 

Chociaż marynarski styl króluje głównie nad morzem, doskonale sprawdzi się w innych wakacyjnych lokalizacjach. A po urlopie marynarskie dodatki pozwolą choć przez chwilę poczuć się jak na minionym już (niestety) urlopie. Idąc tym tropem z wakacyjnego wyjazdu wróciłam z torbą i kubkiem ze wzorkiem w kotwice i koła ratunkowe. Torba okazała się doskonałym uzupełnieniem dla niebieskiej spódnicy w białe kotwice, którą niedawno odebrałam od krawcowej.

Zdjęcia powstały w marinie na zalewie Jeziorsko. Jest to sympatyczna, mała przystań, w której cumuje kilka żaglówek i motorówek. Możne też wypożyczyć skutery i rowery wodne oraz odpocząć na niewielkiej plaży. Miejsce nie jest może zbyt okazałe, w porównaniu z podobnymi przybytkami choćby na Mazurach, ale jak na centrum Polski, które raczej nie słynie z warunków do uprawiania sportów wodnych, jest całkiem atrakcyjne.
spódnica - krawcowa, materiał - Allegro, bluzka - Cropp, torba - nadmorski stragan

5 komentarzy:

 1. Styl marynarski dodaje lekkości i elegancji:)))i masz rację prawie nie wychodzi z mody:)))wyglądasz pięknie:)))spódnica śliczna:)))Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam styl marynarski! Spódnica w kotwice jest świetna, szycie na miarę rządzi :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam błękit, szczególnie w marynarskim wydaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak to racja, styl ten trwa i trwać pewnie będzie jeszcze długie lata. Ma w sobie coś nieprzemijalnego. A lato i akweny wodne to idealne dla niego otoczenie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...